Dodawanie i edytowanie stron

Reguły dodawania i edytowania stron

  1. Występuje możliwość dodawania do katalogu nowych opisów stron lub edytownie opisów stron już istniejących w katalogu.
  2. Opis strony zwany także stroną zawiera: nazwę strony, jej adres URL, krótką notkę charakteryzująca jej zawartość oraz słowa kluczowe, dzięki, którym możliwe będzie odnalezienie jej w katalogu.
  3. Stronę umieszcza się w konkretnej kategorii, chyba, że znajdują się w niej informacje z różnych dziedzin, wtedy możliwe jest umieszczenie strony w różnych miejscach katalogu.
  4. Aby dobrze umieścić stronę należy określić w jakiej kategorii i w jakim dziale tematycznym powinna się ona znaleźć. Jeżeli strona traktuje np. o działaniach kulturalnych, czy wydarzeniach artystycznych powinna trafić do kategorii KULTURA I SZTUKA
  5. Zanim strona zostanie zaproponowana do Katalogu Stron WWW należy sprawdzić, czy już nie występuje ona w katalogu. Wówczas można zgłosić zmiany w istniejącym już wpisie.

Proces dodawania opisu strony

Klikając odnośnik "dodaj stronę" Użytkownik przenosi się na stronę, za pomocą której możliwe jest wprowadzenie adresu strony WWW do katalogu. Przy poszczególnych etapach procesu dodawania opisu stron należy podać:
Adres e-mail - adres osoby zgłaszającej stronę wykorzystywany jest przez redakcję katalogu wyłącznie do korespondencji z Użytkownikiem w sprawach związanych z opisem strony w katalogu. Adres e-mail Użytkownika jest wyłącznie do wiadomości redakcji, nie widnieje przy wpisie strony w katalogu.

Nazwę - czyli tytuł strony, pod którym będzie ona widziana w serwisie. Nazwa powinna być zwięzła, sensowna i odzwierciedlająca treść strony. Maksymalna dugośc tytułu to 60 znaków.

Adres WWW - tu należy wpisać internetowy adres dodawanej strony. Niezmiernie ważne jest poprawne wprowadzenie adresu.

Opis - czyli krótka notka z charakterystyką dodawanej strony Opis powinien różnić się od nazwy (tytułu) strony i nie może być serią słów kluczowych i nie może przekroczyć 50 słow.

Słowa kluczowe - tu wpisać należy słowa, po których użytkownicy będą mogli odnaleźć Twoją stronę w Katalogu Stron WWW. Słowa - klucze muszą wiązać się tematycznie z treścią strony.

Kategorię podstawową oraz Kategorie dodatkowe - określają miejsce strony w hierarchicznej strukturze serwisu Panoramy Stron WWW. Istnieje potrzeba zakwalifikowania swojej strony do konkretnej kategorii tematycznej. Odnośnik do strony umieszcza się zazwyczaj w jednej lub w dwóch kategoriach dodatkowych, należy zatem wskazać te, które są najbardziej trafne.


« powrót                  


© 1999-2019 Grupa Panorama Internetu:  Portal ePF.pl  Katalog Anonser.pl  Wyszukiwarka Gooru.pl